KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9223496
*
nr 922 3496
Torsten Jurell
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Torsten Jurell, "Dam i hatt", 39/110, motivet: 40 x 30
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 19:22:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 13:19:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten jurell träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Torsten Jurell
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
nr 922 3496
Torsten Jurell
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Torsten Jurell, "Dam i hatt", 39/110, motivet: 40 x 30
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 13:19:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten jurell träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36